آخرین اخبار
خانه » بدون کنکور » پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون کنکور در پردیس دانشگاهی دانشگاه ارومیه
پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون کنکور در پردیس دانشگاهی دانشگاه ارومیه
دانشگاه ارومیه

پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون کنکور در پردیس دانشگاهی دانشگاه ارومیه

مسئول راه اندازی پردیس دانشگاهی دانشگاه ارومیه اعلام کرد: با برگزاری آزمون تخصصی نیمه متمرکز پردیس دانشگاه ارومیه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۲-۹۱ می نماید.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نادر پور محمود مسئول راه اندازی پردیس دانشگاهی دانشگاه ارومیه اهداف اصلی راه‌اندازی این پردیس را، پاسخگویی به نیازهای جوانان به تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در داخل و جلوگیری از خروج دانشجویان از کشور، عدم خروج سرمایه های ملی این کشور و در نهایت بازگرداندن دانشجویان ایرانی خارج از کشور به داخل عنوان کرد.
وی با اعلام اینکه دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج کشور نیز می توانند جهت تبدیل به داخل، به این پردیس اقدام نمایند، گفت: به اطلاع کلیه دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور می رساند بر اساس مجوزهای اخذ شده از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پردیس دانشگاهی دانشگاه ارومیه آمادگی دارد درصورت درخواست تبدیل به داخل این دسته از دانشجویان در رشته های اعلام شده در سایت این پردیس، در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا به متقاضیان پس از بررسی مدارک و مستندات معتبر تحصیلی آنها پذیرش و مجوز ادامه تحصیل در رشته مورد تقاضا را از نیسمال دوم سال تحصیلی ۹۲-۹۱ ارائه نماید.
عضو هیأت علمی دانشگاه ارومیه از جمله شرایط پذیرش این دانشجویان را گذراندن حداقل ۱ نیمسال تحصیلی در دانشگاه های معتبر خارج از کشور که مدارک آن به تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا رسیده باشد بیان نمود.
دکتر پور محمود در ادامه به جذب دانشجویان استعداد های درخشان اشاره نمود و افزود: پردیس دانشگاهی این دانشگاه از فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشدی که مطابق آئین نامه استعدادهای درخشان حائز شرایط تحصیل در مقاطع بالاتر می باشند دعوت می نماید تا مدارک و مستندات علمی خود را حداکثر تا تاریخ ۲۵/۱۲/۹۱ به دبیرخانه پردیس دانشگاهی تحویل نمایند.
وی با اشاره به پذیرش داوطلبان شرکت کننده در آزمون دکتری سال تحصیلی ۹۱، تصریح کرد: به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که پس از شرکت در آزمون سال ۹۱ از طریق سازمان سنجش آموزش کشور واجد شرایط شناخته شده اند (مجاز به انتخاب رشته می باشند) و جهت انجام مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی و علمی خود به مراکز دانشگاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی شده اند ولی تاکنون موفق به اخذ پذیرش از مراکز مذکور نشده اند می رساند که این پردیس از بین داوطلبان مذکور و با هماهنگی سازمان سنجش آموزش کشور در رشته های اعلام شده در این پردیس دانشگاهی، اقدام به جذب دانشجو به صورت تکمیل ظرفیت برای نیمسال دوم سال تصیلی ۹۲-۹۱ می نماید.
دانشگاه ارومیه در نخستین گام خود پس از راه اندازی این پردیس مجوز ۱۸ رشته کارشناسی ارشد و ۸ رشته دکتری را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ نموده که برای نیمسال دوم سال تحصیلی حاضر، اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نموده و برای رشته های دکتری نیز از ترم های آینده، دانشجو پذیرش خواهد نمود.
بنا بر این گزارش، آموزش زبان انگلیسی، فقه و حقوق اسلامی، حسابداری، تربیت بدنی و علوم ورزشی – فیزیولوژی ورزشی ، ریاضی محض-آنالیز، زمین شناسی اقتصادی، زیست شناسی (علوم گیاهی) فیزیولوژی گیاهی، شیمی – شیمی تجزیه،مهندسی برق-الکترونیک، مهندسی برق-مخابرات، مهندسی صنایع-صنایع، مهندسی مکانیک-تبدیل انرژی، مهندسی عمران-سازه، مهندسی کشاورزی-میوه کاری، مهندسی کشاورزی –آبیاری و زهکشی، مهندسی کشاورزی – زراعت ، مهندسی کشاورزی (علوم دامی) – تغذیه دام و مهندسی کشاورزی- حشره شناسی رشته هایی هستند که پردیس دانشگاهی دانشگاه ارومیه در مقطع کارشناسی ارشد در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۲-۹۱برای آنها پذیرش دانشجو خواهد داشت.
گفتنی است علاقه مندان به ثبت نام می توانند جهت دریافت راهنمای ثبت نام و همچنین دریافت اطلاعات تکمیلی در این زمینه به سایت پردیس دانشگاهی دانشگاه ارومیه به آدرس “http://pardis.urmia.ac.ir” مراجعه نمایند

شما می توانید با نصب تولبار اختصاصی سلام ارشد، بصورت خودکار و بدون نیاز به مراجعه مستقیم، به آخرین اخبار سایت دسترسی داشته باشید.

دانلود و نصب تولبار (قابل نصب در تمامی مرورگرها)

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا
Close
عضویت در خبرنامه

دریافت آخرین اخبار کارشناسی ارشد از طریق ایمیل، روزانه و رایگان توجه: پس از ثبت ایمیل و تایید بایستی حتما به ایمیل خود مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید. درغیر اینصورت خبرنامه ارسال نمی گردد.